Sauny

Tiché náměstíčko, hvězdy nad hlavou a pětice dřevěných domečků, ze kterých sálá příjemné teplo. Vítejte v saunové vesničce! Vyberte si, kterým typem sauny začnete očistu těla i mysli. Nebo pokračujte do honosného Benátského dómu, odkud vedou cesty do dalších zákoutí saunového světa a relaxačních zón. 

Doba saunová

pondělí–pátek
od 17.00 hod.
do 21.00 hod.
sobota
od 14.00 hod.
do 21.00 hod.
neděle
od 17.00 hod
do 21.00 hod.

Ostatní wellness aktivity (bazény, vířivky) si hoteloví hosté mohou dopřávat již od 07.00 hod.

Saunový svět

9 saun, ochlazovací bazén, občerstvení a spousta relaxačních místností. To je saunový svět v kostce. Rozmanité typy saun zajistí, že si na to pravé saunové přijde opravdu každý. Jaké druhy saunování si ve Valči užijete? 

90 °C

Finská sauna

Saunová klasika, ve které teploty dosahují až 90 °C. Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější typ sauny. Aby si klid a pohodlí vychutnali všichni, vyhříváme pro vás hned 3 finské sauny.
40 a 50 °C

Parní sauna

Pokud vám vysoké teploty finské sauny nedělají dobře, přijďte se uvolnit do páry. Teploměr se v ní zastavuje na hodnotě mezi 40 a 50 °C. Zato vlhkoměr zde stoupá často až k hranici 100 %.
45°C

Parní aroma sauna

Příjemné uvolnění v páře navíc doprovází libé aroma vonných esencí. Je prospěšné také pro vaši pokožku.
70 °C

Biosauna

Biosauna kombinuje principy finské a parní sauny. Oproti finské sauně na vás uvnitř čeká nižší teplota (jen okolo 70 °C) a také vyšší vlhkost (30–60 %), která je typická pro parní sauny.
40-60°C

Infrasauna

Žádná pára, žádné vysoké teploty, žádná velká zátěž pro tělo. Jen maximální uvolnění. Infračervené paprsky pronikají rovnou do tkání a zklidňují tak vaše tělo.
40 °C

Tepidárium

Také tepidárium posílí vaše zdraví, aniž by zatížilo váš krevní oběh. Vnitřní teplota se totiž pohybuje jen kolem 40 °C při vlhkosti 20 %. Sálavé teplo se k vám dostává z vyhřívaných stěn, podlahy a lavic.
42°C

Solná lázeň

Vzduch v této parní sauně má vysoký obsah soli. Říká se, že hodina v solné lázni vydá minimálně za jeden den u moře.
0-4°C

Ledová jeskyně

Sníh si ve Valči můžete užít i během léta. V ledové jeskyni je totiž vytvářen nepřetržitě. Ledová tříšť vás po saunování dokonale ochladí.

Další relax ve wellness paláci

Stres a únavu jste vypotili v sauně, osvěžili se ve sprše nebo se pořádně zchladili v bazénku. Skvělé! Teď je na čase dát se do pohody. Žádný problém. Stačí si jen vybrat to pravé prostředí na odpočinek. Tiché relaxační místnosti nabízejí výhled na venkovní bazény a jsou vhodné pro nerušený spánek. Možná si ale raději budete číst nebo tlumeně povídat. V tom případě vás zveme do Benátského dómu, který vám nabízí i poklidné zurčení kašny a prostor pro kneippování. Uklidňuje vás pohled do nespoutané harmonie plamenů? Pojďte odpočívat do relaxační místnosti s krbem. Pokud se ale chcete nechat ovívat svěžím vánkem nebo chytat bronz, užívejte si oddych venku.

Benátský dóm

Relaxační místnosti s krbem

Prostor pro kneippování

Klidová místnost

A když vám po těch všech příjemných procedurách trochu vyhládne nebo vyschne v krku, nemusíte hned spěchat do baru nebo restaurace. V našem wellness ráji se můžete zdarma osvěžit čajem, vodou s citrónem nebo ovocem.     

Ubytovaní hosté si pobyt ve wellness paláci užívají zdarma. 

Dárkové poukazy