Sauny

Tiché náměstíčko, hvězdy nad hlavou a pětice dřevěných domečků, ze kterých sálá příjemné teplo. Vítejte v saunové vesničce! Vyberte si, kterým typem sauny začnete očistu těla i mysli. Nebo pokračujte do honosného Benátského dómu, odkud vedou cesty do dalších zákoutí saunového světa a relaxačních zón. 

Doba saunová

pondělí–neděle
od 17.00 hod.
do 21.00 hod.

Ostatní wellness aktivity (bazény, vířivky) si hoteloví hosté mohou dopřávat již od 07.00 hod.

Saunový svět

9 saun, ochlazovací bazén, občerstvení a spousta relaxačních místností. To je saunový svět v kostce. Rozmanité typy saun zajistí, že si na to pravé saunové přijde opravdu každý. Jaké druhy saunování si ve Valči užijete? 

90 °C

Finská sauna

Saunová klasika, ve které teploty dosahují až 90 °C. Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější typ sauny. Aby si klid a pohodlí vychutnali všichni, vyhříváme pro vás hned 3 finské sauny.
40 a 50 °C

Parní sauna

Pokud vám vysoké teploty finské sauny nedělají dobře, přijďte se uvolnit do páry. Teploměr se v ní zastavuje na hodnotě mezi 40 a 50 °C. Zato vlhkoměr zde stoupá často až k hranici 100 %.
45°C

Parní aroma sauna

Příjemné uvolnění v páře navíc doprovází libé aroma vonných esencí. Je prospěšné také pro vaši pokožku.
70 °C

Biosauna

Biosauna kombinuje principy finské a parní sauny. Oproti finské sauně na vás uvnitř čeká nižší teplota (jen okolo 70 °C) a také vyšší vlhkost (30–60 %), která je typická pro parní sauny.
40-60°C

Infrasauna

Žádná pára, žádné vysoké teploty, žádná velká zátěž pro tělo. Jen maximální uvolnění. Infračervené paprsky pronikají rovnou do tkání a zklidňují tak vaše tělo.
40 °C

Tepidárium

Také tepidárium posílí vaše zdraví, aniž by zatížilo váš krevní oběh. Vnitřní teplota se totiž pohybuje jen kolem 40 °C při vlhkosti 20 %. Sálavé teplo se k vám dostává z vyhřívaných stěn, podlahy a lavic.
42°C

Solná lázeň

Vzduch v této parní sauně má vysoký obsah soli. Říká se, že hodina v solné lázni vydá minimálně za jeden den u moře.
0-4°C

Ledová jeskyně

Sníh si ve Valči můžete užít i během léta. V ledové jeskyni je totiž vytvářen nepřetržitě. Ledová tříšť vás po saunování dokonale ochladí.

Další relax ve wellness paláci

Stres a únavu jste vypotili v sauně, osvěžili se ve sprše nebo se pořádně zchladili v bazénku. Skvělé! Teď je na čase dát se do pohody. Žádný problém. Stačí si jen vybrat to pravé prostředí na odpočinek. Tiché relaxační místnosti nabízejí výhled na venkovní bazény a jsou vhodné pro nerušený spánek. Možná si ale raději budete číst nebo tlumeně povídat. V tom případě vás zveme do Benátského dómu, který vám nabízí i poklidné zurčení kašny a prostor pro kneippování. Uklidňuje vás pohled do nespoutané harmonie plamenů? Pojďte odpočívat do relaxační místnosti s krbem. Pokud se ale chcete nechat ovívat svěžím vánkem nebo chytat bronz, užívejte si oddych venku.

Benátský dóm

Relaxační místnosti s krbem

Prostor pro kneippování

Klidová místnost

A když vám po těch všech příjemných procedurách trochu vyhládne nebo vyschne v krku, nemusíte hned spěchat do baru nebo restaurace. V našem wellness ráji se můžete zdarma osvěžit čajem, vodou s citrónem nebo ovocem.     

Ubytovaní hosté si pobyt ve wellness paláci užívají zdarma. 

Zamluvit
pokoj